Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб: 10:00–18:00

Нд: вихідний

0
Мій кошик

Пінопласт (спінений пінополістирол)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Пінопласт (інша назва — спінений пінополістирол) являє собою щільний пружний плитний будматеріал, що складається з невеликих за розміром гранул, діаметр яких не перевищує 5 мм. Легкий будматеріал практичний і простий в монтажі.

Типи пінопласту

Купити пінопласт можна двох видів, що розрізняються формою плити:

  • А — плити із суцільною і рівною кромкою з боків.
  • Б — нарізані або сформовані листи з четвертною кромкою з боків.

Використання сучасних технологій дозволяє здійснювати виробництво пінопласту різних розмірів. За ГОСТом лист пінопласту може бути довжиною 500-6000, шириною — 500-2000 (значення вказані в мм). Товщина пінопласту може варіюватися в межах 10-500 мм.
Умовне позначення плит пінопласту може містити особливі характеристики матеріалу, наприклад, колір або торгівельну марку. Обов'язкове вказування ГОСТу.

Виробництво пінопласту

Виготовляють пінопласт з полістиролу, що спінюється (EPS).

Виробники також пропонують полістирол декількох видів (міжнародні найменування матеріалів — в дужках):

  • ПСВ (EPS-N). Це натуральний матеріал, про що свідчить позначення N (не містить добавок). Пінопласт для утеплення ПСВ може застосовуватися для виготовлення декоративних виробів, автомобільних деталей, упаковки різних видів, плавзасобів.
  • ПСВ-С (EPS-F) — пінопласт пінополістирольний самостійно загасаючий (позначається буквою F). З нього роблять плити теплоізоляції, інші технічні вироби. Додавання до складу антипіренів* запобігає загорянню змонтованих конструкцій.
  • ПСВ-Л (EPS-L). Позначення L говорить про наявність у складі інгредієнтів, що поліпшують газифікацію матеріалу і швидкість його плавлення. Також вони знижують виділення сажі в момент заливки сталі і металу в пінопластові форми. Застосовується при литті газифікованих різновидів.
  • ПСВ-Л (EPS-L) — поділяється на два підтипи в залежності від призначення продукту: Л1 (L1) — у цього спіненого полістиролу значно поліпшена здатність до газифікації, в той час як Л1C (L1S) має більш низький показник сажовиділення.
  • ПСВ-Б (EPS-B). Методом екструзії з нього отримують плити і плівкові елементи. Переробка можлива методом термоформування (краще використовувати методику теплового удару), це дозволяє отримати вироби, що мають підвищені фізико-механічні показники в порівнянні з першою варіацією (мова йде про різновиди EPS-N).
  • ПСВ-ЛД (EPS-LD). З такого пінопласту отримують вироби за допомогою лиття під високим тиском.

*Антипіренами називаються речовини, що перешкоджають раптовому займанню, а також самостійному горінню будматеріалу.

Будь-який тип поставляється в формі фракцій, з'єднання яких дозволяє отримати відповідні марки спіненого полістиролу.

Марка продукції того чи іншого виробника визначається вмістом частинок, діаметр яких повторюється максимально часто при просіві на спеціальних ситах з осередками певного розміру.

Області використання спіненого пінополістиролу

Пінопласт в Україні використовується як всередині будівель, так і зовні. Матеріал не пропускає вологу. Широко використовується в сучасному будівництві. Гіпоалергенність і екологічність дозволяють активно використовувати плитний пінопласт для стін і перегородок в житлових приміщеннях. Залежно від компонентів продукція може відрізнятися щільністю і міцністю, стійкістю до різноманітних впливів ззовні. Тому, вибираючи утеплювач, потрібно керуватися цілями застосування.

У цьому будматеріалі не заводяться ні грибки, ні комахи. Тому у виготовленій з нього тарі можна зберігати продукти харчування. Вміщена в бокс їжа протягом тривалого часу залишається теплою.

Використовуючи, наприклад, стельовий пінопласт, можна з мінімальними витратами змінити дизайн, причому не тільки одного приміщення, але будинку в цілому. За допомогою цього унікального матеріалу можна приховати будь-які дефекти, допущені в процесі будівництва.

У монолітному будівництві плити пінопласту використовуються в якості теплоізоляції. Невелика маса робить пінопласт незамінним при реставрації і відновленні будівель старого зразку, оскільки він не збільшує навантаження на несучі єлементи конструкції.

При зведенні будинків може виконуватися утеплення стін пінопластом і інших елементів:

  • підлоги;
  • фундаменту;
  • покрівлі.

Для декораторів цей тип термоізоляції є справжньою знахідкою, оскільки пінопласт 50 мм або пінопласт 100 мм дозволяють створювати об'ємні фактури для заходів будь-якого формату, формувати елементи при створенні фотозон, декорацій і різних предметів бутафорії для оформлення сцени.

Особливості пінопласту

Широке застосування пінопласту, ціна якого за м2 невисока, обумовлено його наступними властивостями:

  1. Легкість обробки. Цей якісний показник дозволяє створювати будівельні конструкції будь-яких, навіть максимально складних геометричних форм.
  2. Висока щільність пінопласту забезпечує його підвищену міцність при механічних навантаженнях (листи проходять перевірку міцності на стиск).
  3. Високий теплоізоляційнний показник дозволяє при будівництві будинків споруджувати з нього багатошарові конструкції, використовувати пінопласт для підлоги в якості надійного утеплювача.
  4. Збереження стабільної структури незалежно від температури (діапазон варіюється в межах від -170С до + 80С). Це дозволяє використовувати пінопласт зовні будинку.
  5. Висока опірність різним хімічним речовинам і біофакторам.
  6. Легкість обробки і монтажу при використанні звичайних будівельних клейових сумішей.
  7. Екологічність — відсутність токсичних компонентів і інших інгредієнтів, які шкодять здоров'ю людини і навколишньому середовищу.
  8. На неекструдірованний пінопласт ціна нижча в порівнянні з ЕППС.

Недоліки:

  1. Оскільки механічна міцність сировинної бази обмежена, після виконання монтажних робіт необхідно сформувати захисний шар.
  2. Руйнування при зіткненні з лакофарбовими будматеріалами (наприклад, нітрофарбами).
  3. Ризик пошкодження плит гризунами, коли виконується утеплення фасаду пінопластом.
  4. Необхідність споруджувати в будівлі системи вентиляції, тому що вироби практично не пропускають повітряні маси.
  5. При необхідності покрити листи звичайною або декоративною штукатурною сумішшю потрібна попередня підготовка основи (грунтування), щоб поліпшити рівень адгезії.

Монтаж пінопласту

Відмінними рисами матеріалу є невелика маса і простота обробки. Для різки досить використовувати ручну пилку або подовжений малярний ніж (на спосіб різання впливає розмір пінопласту, тобто товщина плити).

Кріплення виробів до поверхонь здійснюється спеціалізованими клейовими сумішами. При необхідності посилення конструкції додатково використовуються вироби для кріплення (дюбелі).

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.