Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–19:00

Сб: 10:00–18:00

Нд: вихідний

0
Мій кошик

Фасадний утеплювач (зовнішній)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Будівництво будинку неминуче пов'язане з безліччю правил: важливо правильно закласти фундамент, дотримати безпечне розташування всіх комунікацій і, звичайно ж, подбати про утеплення та оздоблення фасаду. Дотримання будівельних норм забезпечує об'єкту довговічну експлуатацію та сприятливий мікроклімат. Правильно обраний фасадний утеплювач відіграє ключову роль в процесі теплоізоляції.

Так, при використанні матеріалів поганої якості або при допущенні помилок під час будівництва, в більшості випадків збільшуються фінансові витрати на утеплення.

Навіщо теплоизолювати нову будівлю або реконструйований об'єкт? Виконання подібних робіт дозволяє істотно заощадити на опаленні в зимову пору року, а в літню пору позитивно працює в процесі природного охолодження всередині будівлі.

Фасадний утеплювач: особливості

Утеплення фасаду приватного будинку або будь-якої іншої будівлі має одну важливу перевагу ― для проведення робіт не потрібно переїжджати на час ремонту в інше місце, всі заходи з утеплення можна провести в будинку з мешканцями. Це зручно, оскільки не вимагає додаткових витрат.

Як правило, задіюють дві технології проведення роботи:

  1. Вентильований фасад ― складається з міцного каркасу і фінішного облицювання. Під облицювання майстри укладають фасадний утеплювач і вітроізоляцію. Плівка запобігає так зване "вивітрювання" волокон утеплювача.
  2. Мокрий фасад. Будматеріал кріпиться до стіни, а зверху прикріплюють штукатурну армосітку або сталевий армуючий аналог. На фінішному етапі проводиться нанесення штукатурки під подальшу обробку.

Кожна з цих технологій по-своєму ефективна. Вибір відповідного методу утеплення робить господар будівлі, орієнтуючись на власні потреби і переваги. Наприклад, облицювання сайдингом або декоративними панелями вимагає споруди вентильованого конструкції. Для гладкої площини під фарбування або стіни з ледь помітним рельєфом буде актуальна друга техніка. В обох випадках підійде утеплювач фасадний Техноніколь, Ізоват, Ламісол, Ізовер, Белтеп, Новотерм, Дірок.

Наступне, на що слід звертати увагу, ― це вартість проведення робіт. Технологія організації мокрого фасаду має собівартість в кілька разів менше, ніж вентильованого. Пов'язано це з тим, що фасадний зовнішній утеплювач використовується з штукатурним розчином, а його приготування в кілька разів дешевше більшості видів облицювання для фасаду. Вентильований фасад є каркасом з металевого профілю або брусків з дерева. Враховуйте, що конструкція зажадає якісного монтажу і, можливо, залучення сторонніх фахівців.

Різновиди утеплювачів для фасадів

При проведенні робіт по теплоізоляції використовується кілька різновидів матеріалів:

  • мінераловатні плити (базальтова/кам'яна вата);
  • спінений поліуретан;
  • пінополістирольні плити.

Всі ці матеріали мають унікальні технічними параметрами і методи монтажу. Дізнаємося докладніше про кожен із перерахованих різновидів.

Утеплювач для фасаду у вигляді мінеральної вати

Мінеральна вата деякий час назад продавалпсь в формі рулонів. На сьогодні використовуються плити різної товщини. Це дозволяє підібрати оптимальну товщину теплоізоляції для будинку залежно від клімату в конкретному регіоні. На ринку сьогодні представлений утеплювач фасадний 100 мм (максимально популярна товщина) та інші варіації.

Мінераловатні плити представлені в 2-х видах ― в основі складу виробники використовують камінь (гірські породи) або пісок. Позиції представлені в формі базальтової вати і скловати відповідно. Базальтова варіація відрізняється кращими технічними характеристиками, має порівняно високу щільність і гарну теплопровідність.

Мінераловатний фасадний утеплювач під штукатурку ― це 100% вогнестійкість. Це означає, що матеріал відноситься до категорії негорючих і починає плавитися при дуже високій температурі. Ще однією важливою властивістю мінеральної вати є паропроникність, завдяки чому в приміщенні вдається створити сприятливий клімат для проживання.

З недоліків будматеріалу можна відзначити погану стійкість до вологи. Мінераловатні плити добре вбирають воду за рахунок високої гігроскопічності. В результаті всередині утеплювача повітря заміщається водою. І, хоча, щільність матеріалу залишається колишньою, теплопровідність стає вищою. Це, в свою чергу, негативно впливає на експлуатаційні якості.

Застосування мінеральної вати

Фасадний утеплювач для обробки будинку, виготовлений на основі мінеральної вати, монтується як складова вентильованих фасадних систем або під "мокру" штукатурку. При укладанні в вентильований фасад плити розташовують між деталями обрешітки і щільно притискають до металопрофілю чи брусків. Кращим рішенням стає використання панелей, у яких один з країв матиме підвищену пружність. Тоді при установці в отвір край панелі буде стискатися між деталями каркасу і потім розтискати в профілі/брусках. Укладанн без щілин попереджає появу містків холоду. Монтаж гідроізоляційної плівки під утеплювач є обов'язковою умовою. Наверх встановлюється вітрозахисна мембрана.

Після проведення робіт проводяться облицювальні маніпуляції, виконується монтаж панелей по каркасу. В результаті між обшивкою і теплоізоляційною конструкцією є простір, який виконує функції вентиляції. Якщо каркасна конструкція знаходиться на певній відстані від основної стіни, то плити розташовуються по всій поверхні стіни, включаючи обрешітку. Ізоляційний шар прикріплюється до стінової поверхні за допомогою клейових розчинів або цвяхів.

Технологія мокрого фасаду із задіянням плит мінеральної вати дещо відрізняється. Будматеріал фіксують за допомогою клею або цвяхів, потім поверхню теплоізоляції штукатурять тонким шаром і укладається армована сітка, після чого наноситься ще один шар штукатурної суміші.

Якщо монтаж фасадного утеплювача відбувається не одним шаром, то нижній ярус розташовується так, щоб дві сусідні плити були посередині у верхній частині. Так, на стику мінвати не утворюються зазори. Якщо матеріал укладається одним шаром, але між плитами є зазори, їх рекомендовано заповнити спеціальним герметиком.

На ринку України представлені товари вітчизняних і зарубіжних виробників. Великим попитом користується утеплювач фасадний Роквул.

Пінополістирол як фасадна теплоізоляція

Пінополістирольний утеплювач фасадний, ціна якого трохи нижча в порівнянні з вартістю мінеральної вати, відрізняється високою щільністю і низьким водопоглинанням. Повітря, чке міститься в сировині, не дозволяє воді і волозі просочуватися в змонтовану конструкцію. Матеріал відноситься до розряду горючого (сировинна база здатна підтримувати горіння), але сучасні виробничі потужності здатні випускати самозатухаючий пінополістирол. Ще дві відмінні риси ― матеріал має погану паропроникність і тривалий термін експлуатації.

Плити з полістиролу відрізняються меншою теплопровідністю, ніж у мінераловатних аналогів, за рахунок чого допускається використання продукції з меншою товщиною. Наприклад, оптимальним рішенням при такому типі термоізоляції буде утеплювач фасадний 50 мм. Даний будматеріал не поглинає вологу, завдяки цій властивості утеплювачі для зовнішніх стін можна монтувати без застосування захисних плівок і аналогічних мембран. Цей фактор дозволяє скоротити витрати на облаштування фасаду будівлі будь-якого призначення.

Монтаж плит пінополістиролу практично не відрізняється від техніки закріплення мінеральної вати. Укладання проводиться в конструкцію мокрого фасаду або вентильованої системи. При цьому задіюються схожі вироби для кріплення ― відрізняється тільки сам матеріал для теплоізоляції.

Важливо звертати увагу на послідовність кроків при штукатурці:

  • проводиться обробка ґрунтовкою;
  • на шар теплоізоляції встановлюється армована сітка;
  • наноситься шар штукатурки.

Дотримання правильної технології впливає на кінцевий результат робіт.

Термопанелі

Варто звернути увагу ще на один із різновидів полістирольної теплоізоляції ― термопанелі. Така плита виготовляється з заводським нанесенням декоративного облицювання. Продукція являє собою готовий фасадний утеплювач для зовнішньої обробки.

Технологія кріплення ― за допомогою клею.

Монтаж термопанелей дозволяє скоротити трудомісткість і час облицювання фасаду, одночасно вирішуючи завдання декорування і утеплення.

Пінополіуретановий фасадний утеплювач: особливості

Утеплювач зовнішній пенополіуретановий в своєму складі має два компоненти, що змішуються перед нанесенням шару теплоізоляції. Для цього застосовується спеціальна установка, яка складається зі змішувача і компресора. У змішувачі змішуються інгредієнти, а за допомогою компресора створюється тиск. Під підвищеним тиском і проводиться нанесення матеріалу.

Структура пінополіуретану ―  це спінена маса з закритими осередками, в яких концентрація повітря становить 99%.

Матеріал відрізняється низькою теплопровідністю, високою щільністю, вогнестійкістю, довгим терміном служби. Склад погано поглинає вологу.

Будматеріал наноситься на стіни безшовним шаром, за рахунок чого відсутні стики і щілини, що сприяють проникненню холодних мас в приміщення. Товщина шару складає всього 20-30 мм і гарантує надійну теплоізоляцію, яку можна порівняти з кладкою цеглою товщиною півтора метра.

Пінополіуретан відрізняється підвищеними адгезійними якостями і не вимагає кріплення до стіни за допомогою використання стандартного кріплення. Матеріал відмінно прилипає до будь-якої поверхні (цегла, камінь, бетон, метал, дерево). Це дозволяє заощадити на покупці кріплення або клейових складів.

Такий фасадний утеплювач для дому також підходить для спорудження мокрих і вентильованих фасадів.

Основне завдання фахівця ― рівномірне нанесення спіненого матеріалу в 1 шар. Під нанесення штукатурних складів потрібна попередня підготовка поверхні.

Фасадний зовнішній утеплювач: вартість

Багато забудовників цікавляться, який фасадний утеплювач найкращий. При виборі потрібно враховувати технічні характеристики матеріалу, його плюси і мінуси, а також способи установки і вартість. 

Ціна на утеплювач для стін зовнішній залежить від технічних і фізико-механічних характеристик:

  • товщини плит;
  • щільності;
  • рівня теплопровідності;
  • параметрів волого- і паропроникності;
  • торгової марки виробника і т.д.

Онлайн-каталог інтернет-магазину 24/7 дозволяє недорого купити фасадний утеплювач виробництва Техноніколь, Ізоват, Термолайф, Lamisol. Допоможемо оформити покупку в кредит (безвідсоткова розстрочка). Якщо необхідного товару немає в наявності, панелі з утеплювачем для зовнішньої обробки можуть виготовлятися і поставлятися під замовлення.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.